Je možný súbeh opatrovateľského príspevku a podpory v nezamestnanosti?

Zodpovedané
31. jan 2024

Dobrý deň,

poberám opatrovateľský príspevok na 6-ročnú ZŤP dcérku a zároveň rodičovský príspevok na mladšieho 2,5-ročného synčeka. V máji mi však končí pracovný pomer, keďže synček dovŕši 3 roky. V práci mi odporučili na čerpanie podpory v nezamestnanosti.

Je možný súbeh OP a podpory v nezamestnanosti?

Nebude teda problém s priznaním podpory v nezamestnanosti, ak poberám OP?

Ďakujem

Dobrý deň,

v súbehu dávky v nezamestnanosti s opatrovateľským príspevok problém nevidím. Informujte sa, či dávku v nezamestnanosti nebudú počítať ako Váš príjem kvôli OP.

S prianím pekného dňa,
Lenka