Je možné, že by SZČO manžel prevzal na seba rodičovský príspevok a stále bude chodiť do práce?

Zodpovedané
10. mar 2024

Dobrý deň,

starám sa o dve deti. 5-ročné je ZŤP, druhé má 1,5 roka.

Je možné, že by SZČO manžel prevzal na seba rodičovský príspevok a stále bude chodiť do práce?

Zároveň ja budem prihlásená v zdravotnej ako osoba starajúca sa o druhé dieťa. Od januára pôjdem ja na opatrovateľský o dcéru a manžel by poberal stále na malého.

Je to možné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

počas poberania rodičovského príspevku môže pracovať neobmedzene. Ak nepoberal materské, bude mať nárok na rodičovský príspevok v nižšej výške.

Teoreticky by ste mohli vy (matka) súbežne poberať rodičovský príspevok na mladšie dieťa a poberať aj opatrovateľský príspevok na staršie dieťa/ZŤP od 6 rokov.

S prianím pekného dňa,
Lenka