Je možné, že by manžel išiel na materskú, ja by som si prerušila rodičovský a naďalej by som bola vedená v pôvodnom zamestnaní?

Zodpovedané
24. aug 2024

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskom príspevku a manžel by chcel ísť na materskú dovolenku. Dieťa dovŕši 3 roky až v októbri 2025.

Je možné, že by manžel išiel na MD, ja by som si prerušila RD a naďalej by som bola vedená v pôvodnom zamestnaní?

A začala by som pracovať niekde inde na HPP.

Je to možné takto súčasne?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, v čase, keď nebudete poberať rodičovský príspevok, stále môžete byť na RD s dieťaťom, ktoré nemalo 3 roky. To sa nevylučuje, čerpáte ju do troch rokov dieťaťa.

Aj popri rodičovskej dovolenke môžete pracovať u iného zamestnávateľa. Ak práca nemá konkurenčný charakter, súhlas od pôvodného zamestnávateľa nepotrebujete.

S prianím pekného dňa,
Lenka