Je možné ukončiť PN u gynekologičky a nastúpiť na PN u obvodnej lekárky s inou diagnózou?

Zodpovedané
5. jún 2024

Dobrý deň,

aktuálne som na rodičovskej dovolenke, po skončení materskej som v ochrannej lehote nastúpila u mojej gynekologičky na PN. Mám však problém s krčnou chrbticou.

Je možné ukončiť PN u gynekologičky a nastúpiť na PN u mojej obvodnej lekárky s inou diagnózou?

Pracovný pomer stále trvá.

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné súbežne poberať rodičovský príspevok aj PN. Teraz ste na PN z ochrannej lehoty po MD. Ak ukončíte súčasnú PN, už nemáte ochrannú lehotu na novú PN s inou diagnózou, ak nie ste tehotná, nakoľko počas rodičovskej dovolenky máte nemocenské poistenie prerušené.

Ak chcete ísť na novú PN počas rodičovskej dovolenky, tak si musíte aktivovať nemocenské poistenie. A to prerušením rodičovskej dovolenky, napr. jeden deň - dva dni sa vrátiť do práce, alebo čerpať dovolenku. Hneď na nasledujúci deň ísť na novú PN z ochrannej lehoty a zároveň sa vrátiť späť na rodičovskú dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka