Je možné preniesť opatrovateľský príspevok na maminu, ktorá je poberateľkou starobného dôchodku?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

poberám opatrovateľský príspevok na môjho ocina. Zároveň som ešte na rodičovskej dovolenke, ktorá mi končí v októbri. Uvažujem, čo ďalej. Popri opatrovateľskom príspevku nemôžem pracovať.

Je možné preniesť opatrovateľský na maminu, ktorá je poberateľkou starobného dôchodku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môžete sa poberať dôchodok a aj opatrovateľský príspevok, ale opatrovateľský príspevok bude v nižšej dávke.

O presnom postupe sa informormujte na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka