Je možné poberať súčasne pandemickú OČR na 3-ročné dieťa a dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
19. sep 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom OČR.

Je možné poberať súčasne pandemickú OČR na 3-ročné dieťa, ktoré nenavštevuje škôlku a dávku v nezamestnanosti?

Pracovný pomer mi skončí 31.7.2023. Požiadala som o pandemickú OČR na dieťa, ktoré má 3 roky a nenavštevuje škôlku. A zároveň som sa zaevidovala od 1.8.2023 na úrad práce.

Bude mi za mesiac august vyplatená OČR a dávka v nezamestnanosti až od septembra?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti nie sú za dni, počas ktorých je aj iný nárok na vyplatenie ako sú:

  • nemocenské,
  • ošetrovné,
  • materské,
  • počas ktorých sa vypláca rodičovský príspevok.

Po ukončení výplaty uvedených dávok sa naďalej pokračuje vo vyplácaní dávky v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka