Je možné poberanie daňového bonusu na nevlastné dieťa?

Zodpovedané
8. dec 2023

Dobrý deň,

s otcom staršieho dieťaťa (10 rokov) nežijeme v jednej domácnosti. Ja som na materskej s druhým dieťaťom a žijem v jednej domácnosti s druhým partnerom, otcom druhého dieťaťa.

Je možné poberať nejaký bonus aj na staršieho syna?

Nie sme odkázaní na pomoc, ale každá korunka sa zíde.

Ďakujem

Dobrý deň,

jedine vtedy, ak by ste sa s terajším partnerom zosobášili, tak by mal nárok na daňový bonus Vašich všetkých detí.

Podmienku dieťaťa druhého z manželov by splnil a jedná sa o dieťa, ktoré žije s daňovníkom v domácnosti. Pokiaľ nie ste manželmi, tak má nárok na DB iba na spoločné dieťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka