Je možné opätovne požiadať o rodičovský príspevok po vyčerpaní materskej?

Zodpovedané
16. dec 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať, ako je to v prípade, keď je predĺžený rodičovský príspevok a otec dieťaťa nastúpi na materskú dovolenku s iným dieťaťom.

Je možné oň opätovne po vyčerpaní materskej požiadať alebo podlieha novému posudzovaniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete.

Záleží kedy opätovne oň požiadate, či to bude ešte v dobe na akú dobu (resp. dokedy) Vám bol schválili. Mohol byť na rok, na dva, pozrite sa do rozhodnutia. Príp. požiadate o rodičovský príspevok na dieťa, s ktorým teraz bude na materskej jeho otec.

S prianím pekného dňa,
Lenka