Je možné nakupovať za zľavnené ceny pre živnostníkov bez akejkoľvek evidencie?

Zodpovedané
12. apr 2024

Dobrý deň,

začal som podnikať ešte len tento rok a nevediem si žiadne účtovníctvo. Teda fungujem formou paušálnych výdavkov. Viaceré e-shopy ponúkajú za registráciu živnostníka/ičo zľavnené ceny (alza, cps-interier).

Je možné nakupovať za zľavnené ceny pre živnostníkov bez akejkoľvek evidencie?

Je možné nakupovať dané tovary?

Je potrebné dokladovať, že to je pre osobnú potrebu a nie na predaj?

Alebo to musia byť položky akože na vybavenie kancelárie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ak sa rozhodnete uplatňovať paušálne výdavky, nemusíte vôbec dokladovať svoje náklady bločkami či faktúrami.

S prianím pekného dňa,
Lenka