Je možné mať materské z dvoch pracovných pomerov?

Zodpovedané
14. júl 2024

Dobrý deň,

v marci 2022 som nastúpila na MD v môjho TPP. Vo februári 2023 som začala u toho istého zamestnávateľa pracovať na skrátený úväzok na inej pracovnej pozícii a novej zmluve. Na TPP som stále na rodičovskej dovolenke, som v 7. mesiaci tehotenstva a 20.8.2024 nastupujem na reťazovú materskú dovolenku.

Tehotenský príspevok mám vyplácaný z oboch príjmov. Skrátený úväzok mám podpísaný na dobu určitú do 27.4.2025.

Je pre mňa možné nastúpiť na materskú dovolenku na obidva pracovné pomery a nechať tým pádom dobehnúť zmluvu na dp apríla 2025, alebo musím dať výpoveď dohodou zo skráteného úväzku pred nástupom?

Bojím sa, že ak by som pracovný pomer ukončila bola by mi materská rátaná len z TPP príjmu. Zamestnávateľ nemá problém nechať pomer "dobehnúť" do konca.

Je to možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

potrebujete mať TPP aj druhý pracovný pomer aktívny v čase podania žiadosti o materské.

Podáte žiadosť o materské 2x z oboch pracovných pomerov. Vôbec nemusíte druhý pracovný pomer ukončiť, pracovný pomer skončí 27.4.2025.

S prianím pekného dňa,
Lenka