Je možné, aby som mohla poberať maximálnu materskú dávku, keď si budem sama platiť nemocenské alebo iné poistenie?

Zodpovedané
3. júl 2024

Dobrý deň,

momentálne som doma s 2-ročným dieťaťom, čiže poberám rodičovský príspevok. Teraz som tehotná a pôrod mám v decembri.

Je možné, aby som mohla poberať maximálnu materskú dávku, keď si budem sama platiť nemocenské alebo iné poistenie?

U pôvodného zamestnávateľa to nie je možné riešiť. Stále som zamestnaná.

Je ešte iná cesta?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám bude trvať pracovný pomer, tak Vás nezaregistrujú v Sociálnej poisťovni na dobrovoľné nemocenské poistenie.

Pomohla by Vám zmena zamestnávateľa, aby sa materská počítala z príjmu od nového zamestnávateľa. Je potrebné, aby ste u neho mali odvedené nemocenské poistenie za viac ako 90 dní, bez dní na prípadnej PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka