Je možná výplata dávky v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
18. feb 2024

Dobrý deň,

rodičovskú dovolenku som ukončila k 1.12 (syn mal tri roky 1.12.). So zamestnávateľom som sa dohodla na ukočení pracovného pomeru k 2.12. Nastúpila som následne na úrad práce a požiadala SP o výplatu dávky v nezamestnanosti, nakoľko mi syna zobrali do školky až teraz po novom roku. Prišlo mi zamietnutie, že za december nemám nárok na dávku v nezamestnanosti, nakoľko mi bol za december vyplatený rodičovský príspevok. Prečítala som si dostupné informácie na stránke, ale nepochopila som.

Je možná výplata dávky v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka v nezamestnanosti bude vyplácaná od 1.1.2024, budete ju poberať celých 6 mesiacov len sa to posunie.

Nie je možný súbeh rodičovského príspevku a dávky v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka