Je moja zmena úväzku považovaná za novú pracovnú zmluvu?

Zodpovedané
7. sep 2023

Dobrý deň,

na materskú odchádzam koncom decembra. Mám dva úväzky, z čoho jeden mi skončil v auguste a som v ochrannej lehote. Druhý pokračujem, ale chcela by som prejsť z polovičného na plný.

Je táto zmena úväzku považovaná za novú pracovnú zmluvu a anuluje ochrannú lehotu z druhého úväzku?

Alebo to nemá vplyv a naďalej si môžem žiadať materskú z obidvoch úväzkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete mať aktívne nemocenské poistenie, tak sa ochranná lehota z ukončeného nemocenského poistenia neuplatní.

Budete mať nárok na materské z trvajúceho nemocenského poistenia, či Vám vznikne nová pracovná zmluva, alebo len sa zmení úväzok.

S prianím pekného dňa,
Lenka