Je každá SZČO povinná platiť za odpad?

Zodpovedané
14. jan 2023

Dobrý deň,

už niekoľko mesiacov som SZČO, nie som platca DPH. Pracujem z domu - čisto iba administratívna práca na počítači.

Prácu vykonávam v podstate v obývačke. Čítala som Vašu odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Ja som sa pri začatí SZČO nikde neregistrovala ohľadom odpadu. V byte bývam ja, partner, 3 deti a raz do roka platíme mestskému úradu domový odpad.

Bola som povinná sa teda aj ja niekde ako SZČO zaregistrovať?

Čo teraz, keď som sa nikde neregistrovala?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepotrebujete sa registrovať.

Registrovať by ste sa museli napr. vtedy, ak by ste si sami vytlačili reklamný leták a dávali ho klientom, alebo by ste ho rozniesli do poštových schránok. Takto by ste sa stali výrobcom neobalového výrobku podľa zákona o odpadoch.

S prianím pekného dňa,
Lenka