Je daňový úrad prepojený s úradom práce?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prepojenia úradov.

Je úrad práce nejako prepojený s daňovým úradom?

Budem podávať daňové priznanie + nejaký čas v 2021 som bola na úrade práce. Teraz som si spomenula, že som asi nezahlásila jednu brigádu, ktorú som mala mimo SR.

Vymieňa si daňový úrad a úrad práce informácie?

Aký postih mi z toho hrozí?

Ďakujem

Dobrý deň,

v čase, keď ste boli na evidovaná na úrade práce ste boli na brigáde v zahraničí?

Uchádzač o zamestnanie je povinný predložiť úradu kópiu dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru najneskôr deň pred začatím plynutia doby, na ktorú sa táto dohoda uzatvorila. Ak by na to prišli, tak za čas, od ktorého by poslali vyradenie z evidencie, by Vás zdravotná poisťovňa brala ako samoplatiteľa.

Daňový úrad a UP si nevymieňajú informácie medzi sebou, (aspoň takto viem), ale úrad práce so sociálnou poisťovňou áno.

Viac tu:
https://www.podporavnezamestnanosti.sk/praca-na...

S prianím pekného dňa,
Lenka