Ja som na rodičovskej. Môže požiadať o daňový bonus na dieťa manžel?

Zodpovedané
18. dec 2023

Dobrý deň

daňový bonus na deti beriem ja, ale momentálne som na rodičovskej dovolenke. Čiže tento rok som si nič neuplatňovala.

Môže si manžel v Ročnom zúčtovaní uplatniť daňový bonus na deti za tento rok?

Zamestnaný je od aprila 2023.

Čo je potrebné pre to urobiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, manžel môže v Ročnom zúčtovaní dane požiadať o daňový bonus.

Doloží rodné listy detí. Zamestnávateľ mu ročnú výšku DB prepočíta podľa zdaniteľných príjmov za rok 2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka