Ja budem na materskej s mladším dieťaťom. Môže zamestnaný manžel poberať na staršie dieťa rodičovský príspevok?

Zodpovedané
10. aug 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

V prípade, že od 2/2025 nastúpim na materskú dovolenku s mladším dieťaťom, môže zamestnaný manžel poberať na staršie dieťa (bude mať v januári rok) rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je možný súbeh materského a rodičovského príspevku. Teda nie je možné, aby manžel poberal rodičovský príspevok na staršie dieťa a vy materské na mladšie dieťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka