Ide v mojom prípade o reťazovú materskú?

Zodpovedané
30. júl 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom výpočtu materskej. Momentálne sa nachádzam na rodičovskej a plánujem ďalšie dieťa.

Poberala som materskú, ktorá bola vyrátaná na základe platu zamestnanca a momentálne na rodičovskej pracujem na živnosť. Zatiaľ som rok neplatila odvody a už ich platiť budem, preto by som rada vedela.

Ak by som čakala druhé dieťa, bude mi materské vyrátané zo súbehu obidvoch?

Išlo by o reťazovú materskú do troch rokov?

Ak by išlo o súbeh, tak je potrebné mať aj zo živnosti zaplatené odvody 270 dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ak nastúpite na novú materskú skôr ako sa skončí rodičovská dovolenka a pracovný pomer bude stále trvať, išlo by o reťazovú materskú.

Aby Vám vznikol súbeh dvoch materských, tak aj za szčo by ste museli mať 270 dní nemocenského poistenia. Každé nemocenské poistenie sa posudzuje zvlášť.

S prianím pekného dňa,
Lenka