Ide o živnosť, keď službu nevykonávam pravidelne a nie v určenom priestore?

Zodpovedané
12. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom živnosti.

Existuje iná živnosť ako klasická pri poskytovaní služieb?

Napríklad kaderníctvo príležitostne - podľa záujmu klientov u nich doma alebo v zariadení.

Ide o živnosť?

Keď prácu nevykonávam pravidelne a nie v určenom priestore. Teda fungujem ako pojazdná služba.

Ďakujem

Dobrý deň,

živnostenským podnikaním je prevádzkovanie činností, ktoré nie sú vylúčené zo živnostenského zákona vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku.

Čo nie je živnosťou, nájdete v linku:
https://www.zivnostonline.sk/zivnost/co-nie-je-...

Kadernícke služby sú zaradené do remeselných živností. To znamená, že okrem všeobecných podmienok je potrebné splniť aj osobitnú podmienku odbornej spôsobilosti. Keď aj nemáte na činnosť vyhradený priestor, ale náradie a zásoby prípravkov určite už použiť budete musieť. Ak by vám túto činnosť dokázali, mohlo by ísť o neoprávnené podnikanie, nakoľko je to činnosť, na ktorú je potrebné povolenie podľa osobitného predpisu.

S prianím pekného dňa,
Lenka