Existuje možnosť získať pár dní poistenia v prípade skoršieho pôrodu?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

som dobrovoľne nemocensky poistená od 19.10.2022 a termín pôrodu mám 16.7.2023, čo je presne 270 dní.

Existuje možnosť získať pár dní poistenia v prípade predčasného termínu pôrodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

do požadovaného počtu 270 dní sa započítava nielen doba aktuálneho nemocenského poistenia, z ktorého si uplatňujete materské, ale aj doba hocijakého iného už ukončeného nemocenského poistenia, ktoré ste mali v sledovanom období posledných dvoch rokov.

Pozrite si, či ste nemali iné, aj keď už ukončené nemocenské poistenie spred dvoch rokov (TPP, dohoda...).

S prianím pekného dňa,
Lenka