Doteraz poberal daňový bonus na dieťa jeho otec. Ako postupovať, aby ho mohla poberať matka?

Zodpovedané
21. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom daňového bonusu.

Ako sa dá zmeniť (čo všetko k tomu potrebujem) poberanie daňového bonusu na dieťa, ktorý doteraz poberal manžel?

Chcem ho zmeniť na seba, teda matku dieťaťa.

Musím informovať mužovho zamestnávateľa, že daňový bonus budem poberať ja, alebo automaticky mu ho prestanú vyplácať, keď si ho začnem uplatňovať?

Mám ako matka prednostné právo pred otcom dieťaťa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak nárok na daňový bonus spĺňajú obidvaja z rodičov, na jeho uplatnení sa dohodnú. Ak sa tak nestane, daňový bonus si uplatnia v poradí: matka, otec, iná oprávnená osoba.
Určite treba zamestnávateľa upozorniť.

S prianím pekného dňa,
Lenka