Dostanem rodičovský príspevok za mesiac jún?

Zodpovedané
14. júl 2024

Dobrý deň,

môj syn mal 1. júna 3 roky.

Dostanem rodičovský príspevok za mesiac jún?

Od 1.6. - 16.6.2024 som bola evidovaná na úrade práce a žiadala som o dávku v nezamestnanosti.

Dostanem ju?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, rodičovský príspevok sa vypláca za celý kalendárny mesiac. Stačí, ak sú podmienky poskytnutia rodičovského príspevku splnené len jeden deň v mesiaci.

Nie je problém vyplatenie rodičovského príspevku za jún. Výšku dávky v nezamestnanosti Vám RP neovplyvní, iba sa posunie dávka v nezamestnanosti o mesiac.

S prianím pekného dňa,
Lenka