Dostanem príspevok na starostlivosť o dieťa?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

momentálne poberám rodičovský príspevok, malá bude mať 3 roky až vo februári 2024, nastupuje do škôlky v septembri 2023. S druhým dieťaťom nastupujem na materskú už v júni 2023. Tým sa mi teda ruší rodičák. Dočítala som sa, že je možné poberať príspevok na starostlivosť o dieťa do dovŕšenia jeho 3 rokov.

Mám na takýto príspevok nárok?

Ak áno, aká bude jeho výška?

Ďakujem

Dobrý deň,

príspevok na starostlivosť o dieťa vypláca ÚPSVaR

  • 280 eur - ak je dieťa v starostlivosti zariadenia alebo inej právnickej/fyzickej osoby.

Na živnosť:

  • 80 eur - ak je dieťa v starostlivosti štátnej materskej školy,
  • 41,10 eur - ak je dieťa v starostlivosti inej fyzickej osoby

Podmienky a aj všetko ostatné nájdete v linku:
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

Prípadne:
https://www.mzdovecentrum.sk/odborny-clanok/pri...

Vám by možno vznikol nárok po rodičovskom a kým nebudete mať po celý mesiac nové materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka