Dostanem dávku v nezamestnanosti za 21 dní i napriek tomu, že som dostala celý rodičovský príspevok?

Zodpovedané
15. okt 2023

Dobrý deň,

k 2.8.2023 som požiadala o odňatie rodičovského príspevku. Následne som bola v práci 2, 3, 4 a 5.8.2023. Vtedy som dostala výpoveď a od 6.8.2023 som požiadala o dávku v nezamestnanosti.

Dostanem dávku v nezamestnanosti za 21 dní v auguste i napriek tomu, že som dostala celý rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka v nezamestnanosti bude vyplácaná až od 1.9. 2023, budete ju poberať celých 6 mesiacov len sa to posunie.

Nie je možný súbeh rodičovského príspevku a dávky v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka