Dostanem daňový bonus, keď som bola na dlhodobej PN a dala som výpoveď?

Zodpovedané
13. aug 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Bude mi vyplatený daňový bonus za rok 2024, keď od augusta 2023 som bola na dlhodobej PN do 31.7.2024?

Výpoveď som dala 1.8 2024 a teraz som na úrade práce. Daňový bonus mi bol vyplácaný ročne.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, aby ste si mohli uplatniť daňový bonus, potrebujete mať zdaniteľný príjem. Teda iný príjem ako PN, dávku v nezamestnanosti.

Ak by ste sa zamestnali, mohol by Vám byť z nového zamestnania priznaný daňový bonus.

S prianím pekného dňa,
Lenka