Dohoda o pracovnej činnosti a poistenec štátu. Môže dieťa chodiť do škôlky?

Zodpovedané
10. aug 2024

Dobrý deň,

mám podpísanú dohodu o pracovnej činnosti v rozsahu 10 hodín týždenne, konkrétne 2 hodiny denne.

Môžem byť naďalej v zdravotnej poisťovní nahlásená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov, ak by dieťa navštevovalo MŠ len 4 hodiny denne?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpoveď:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Ak už nebudete poistencom štátu, ale budete mať odvádzané zdravotné poistenie z dohody, dieťa môže byť v škôlke aj viac ako 4 hodiny.

S prianím pekného dňa,
Lenka