Do akej sumy zisku mi sociálka nenaráta žiadne odvody pri prípadnej aktívnej živnosti?

Zodpovedané
5. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som počas materskej rozbehnúť vlastné podnikanie, ktoré pôjde spočiatku asi pomaly s minimálnym ziskom. Mám pozastavenú živnosť. Bojím sa, že keby si ju aktivujem, tak odvody budú vyššie ako celý môj rodičovský.

Do akej sumy zisku mi sociálka nenaráta žiadne odvody pri prípadnej aktívnej živnosti?

Keby som mala zisk nula eur, aj tak musím platiť odvody?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri odvodoch do Sociálnej poisťovne sa neposudzuje zisk. Ale výška príjmu.

Za rok 2022 platí: SZČO, ktorej ročný príjem za rok 2022 bude vyšší ako 7 266 eur, tak bude platiť v roku 2023 povinné sociálne odvody. Za rok 2021 sa posudzuje hranica príjmov 6 798 eur.

S prianím pekného dňa,
Lenka