Do akej miery by malo poberanie podpory od 1.1.2024 vplyv na výpočet môjho vymeriavacieho základu pre materskú?

Zodpovedané
14. sep 2023

Dobrý deň,

u aktuálneho zamestnávateľa som zamestnaná od novembra 2020. K 31.12.2023 mi skončí 3-mesačná výpovedná lehota, teda od 1.1.2024 budem nezamestnaná. Plánujeme bábätko.

Do akej miery by malo poberanie podpory v nezamestnanosti od 1.1.2024 vplyv na výpočet môjho vymeriavacieho základu pre materskú (270 dní NP počas posledných 2 rokov by som splnila), ak by som na materskú odišla v priebehu roka 2024?

Uvažujem správne, že rozhodovacie obdobie v mojom prípade by bolo 1.1.2023 - 31.12.2023?

Teda podpora v nezamestnanosti od 1.1.2024 by nemala vplyv na materskú.

Ďakujem

Dobrý deň,

podpora nemá žiadny vplyv na materské.

Ak by ste požiadali materské z ochrannej lehoty, rozhodujúce obdobie by sa určilo k poslednému dňu trvania nemocenského poistenia = 31.12.2023, v tomto prípade by bolo rozhodujúce obdobie rok 2022.

S prianím pekného dňa,
Lenka