Dá sa zrušiť vystavená faktúra?

Zodpovedané
1. júl 2024

Dobrý deň,

dňa 17.5.2024 bola vystavená faktúra za predajné miesto na jarmoku so splatnosťou 22.5.2024. Rozhodli sme sa neísť, kvôli počasiu tak sme to nezaplatili a neisli predávať na ten jarmok.

Včera nás kontaktovala pani z úradu v tom meste, že aj keď sme tam neboli, faktúru musíme zaplatiť, lebo bola vystavená. Zdá sa mi hlúposť, platiť za služby, ktoré sme nevyužili. Hlavne sa ozvala po viac ako mesiaci.

Dá sa zrušiť faktúra?

Ďakujem

Dobrý deň,

pozrite si zmluvné podmienky, mesto ich zvykne mať uvedené na svojej web stránke.
Zvyčajne nájomné nevracajú v prípade neúčasti.

Nepodpisovali ste zmluvu o prenájme? Tam by podmienky mohli byť uvedené tiež.

S prianím pekného dňa,
Lenka