Dá sa zmeniť vyplácanie daňového bonusu z mesačného na ročné?

Zodpovedané
16. sep 2024

Dobrý deň,

chcem zmeniť vyplácanie daňového bonusu z mesačného na ročné. Účtovníčka tvrdí, že sa to nedá.

Je to pravda?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete požiadať o ukončenie poberanie mesačného daňového bonusu a od nasledujúceho mesiaca ho už poberať nebudete. Následne v Ročnom zúčtovaní alebo pri podávaní Daňového priznania sa DB prepočíta podľa celoročného príjmu, a od možného celoročného nároku DB sa odpočíta už vyplatený DB. Od nasledujúceho roka (2025) sa môžete rozhodnúť, či budete riešiť iba raz ročne DB alebo znovu prejdete na mesačné vyplácanie DB.

S prianím pekného dňa,
Lenka