Dá sa v tomto prípade neprísť o daňový bonus?

Zodpovedané
14. dec 2023

Dobrý deň,

som rozvedená, samoživiteľka, mám 3 deti a poberám na ne daňový bonus. Môj partner nie je otcom ani jedného z detí.

Mala by som nárok na daňový bonus, ak by som išla na ďalšiu materskú?

Dá sa v tomto prípade neprísť o daňový bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedine vtedy, ak by ste sa s terajším partnerom zosobášili, tak by mal nárok na daňový bonus vašich všetkých detí.

Podmienku dieťaťa druhého z manželov by splnil a jedná sa o dieťa, ktoré žije s daňovníkom v domácnosti. Pokiaľ nie ste manželmi, tak by mal nárok na DB iba na spoločné dieťa.

Aby ste si mohli uplatniť daňový bonus, potrebujete mať zdaniteľný príjem. Teda iný príjem ako materskú.

S prianím pekného dňa,
Lenka