Dá sa ukončiť pracovný pomer na dobu neurčitú aj počas rodičovskej?

Zodpovedané
29. feb 2024

Dobrý deň,

budúci rok mi končí rodičovský. Ak by som nešla na ďalšiu materskú, tak by som rada aj počas rodičovského ukončila pracovný pomer. Viem, že do pôvodnej práce sa vrátiť nechcem.

Dá sa ukončiť pracovný pomer na dobu neurčitú aj počas rodičovskej?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, zamestnanec môže dať výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu a môže tak urobiť aj počas materskej alebo rodičovskej dovolenky. Výpoveď musí byť písomná a musí byť zamestnávateľovi doručená.

Výpovedná doba (dvojmesačná) plynie od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede. Pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

S prianím pekného dňa,
Lenka