Dá sa ukončiť pracovný pomer aj v nedeľu?

Zodpovedané
8. sep 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná v hoteli, kde je nepretržitá prevádzka. Chystám sa skončiť pracovný pomer dohodou. Zamestnávateľ mi navrhol termín 15.9.2024. Konkrétne by som si tento deň čerpala dovolenku a zároveň k tomu dňu ukončila pracovný pomer.

Je to možné, nakoľko sa jedná o nedeľu + sviatok?

Zamestnávateľ ma ubezpečuje, že v prípade nepretržitej prevádzky sa môže dovolenka čerpať aj počas víkendu. Ja som si doteraz myslela, že iba počas týždňa.

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ môže nariadiť dovolenku aj vo sviatok, ak by naň pripadla pracovná zmena. Možné to je (nepretržitá prevádzka).

S prianím pekného dňa,
Lenka