Dá sa preplatiť dovolenka?

Zodpovedané
17. júl 2024

Dobrý deň,

zo zdravotných dôvodov som si žiadala o kratší úväzok. Mám 37 dní dovolenky ešte za rok 2023. Nemala som umožnené dovolenku čerpať, nakoľko nemal kto pracovať. Požiadala som si o kratší úväzok, ktorý mi zo zdravotných dôvodov hneď aj dali.

Je naozaj nemožné tie hodiny preplatiť?

Veď to je skoro 50 hodín navyše, keď počítam alikvotnú časť k júlu.

Ako postupovať?

Prídem o dosť vysokú sumu tým, že nemá kto pracovať. Robíme 10 hodín denne, preto som potrebovala takto riešiť situáciu lebo už zo zdravotných dôvodov.

Nie je možné to dorovnať v plate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste si túto starú dovolenku (37 dní) nestihli vyčerpať kým bol pôvodný úväzok, tak náhrada mzdy za túto starú čerpanú dovolenku bude už ale vo výške aktuálneho skráteného úväzku. Vždy sa dovolenka prepláca aktuálnym úväzkom.

Pokiaľ Vám nebolo umožnené čerpať dovolenku ešte za rok 2023 a ani nebude umožnené, podajte podnet na Inšpektorát práce.

S prianím pekného dňa,
Lenka