Dá sa naraz poberať dávka v nezamestnanosti a tehotenská dávka?

Zodpovedané
21. júl 2024

Dobrý deň,

zamestnaná som bola od 2.9.2021 - 30.11.2023. Potom som išla na úrad práce, kde som 2 mesiace poberala dávku v nezamestnanosti. Opäť som sa zamestnala. Zistila som, že som tehotná.

Zamestnanie trvá 6 mesiacov a dala by som mesačnú výpoveď. Zaevidovala sa na úrade práce, dobrala dávku v nezamestnanosti tie 4 mesiace a od 13. týždňa tehotenstva by som požiadala o tehotensku dávku.

Vyšlo by mi to, ak by som dostala dávku v nezamestnanosti a tehotenské?

Môže sa to naraz poberať?

Ďakujem

Dobrý deň,

súbeh tehotenského je možný aj s inými príjmami. Môžete súčasne poberať dávku v nezamestnanosti aj tehotenské.

S prianím pekného dňa,
Lenka