Čo znamená podporné obdobie PN?

Zodpovedané
29. dec 2023

Dobrý deň,

nie je mi jasné, čo znamená podporné obdobie pri PN. Od 20.6.2023 mi plynie PN, som zaradená do zoznamu čakateľov na operáciu.

Ak to nestihnem do platenej PN, ktorá je 52 týždňov, tak mi ostáva len možnosť ostať na neplatenej PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, po roku PN bude nasledovať neplatená PN. Môžete ešte požiadať o predĺženie podporného obdobia, ktoré posúdi posudkový lekár. Nie je to také jednoduché, o tejto možnosti sa skúste informovať aj na pobočke Sociálnej poisťovni vzhľadom k Vašim zdravotným problémom. Takisto či by nebolo vhodnejšie požiadať o invalidný dôchodok, ak by aj po operácii boli zdravotné problémy naďalej, záleží v akej miere.

S prianím pekného dňa,
Lenka