Čo všetko treba urobiť po otvorení s.r.o.?

Zodpovedané
9. aug 2024

Dobrý deň,

som zamestnancom na TPP neurčitý v jednej nemenovanej firme ako šofér. Plánujem si však otvoriť s.r.o. (nie je to konkurenčné) a naďalej pracovať ako šofér. V mojej firme budem jediným konateľom a spoločníkom len ja.

S manželkou máme 2 deti, na ktoré poberám ročný daňový bonus.

Čo všetko sa teraz zmení po otvorení si s.r.o.?

Aké budú odvody a čo treba kam nahlásiť?

Budem mať naďalej nárok na daňový bonus?

O rok bude mať mladšia dcéra 2,5 roka a chcel by som ísť s ňou na materskú.

Bude to možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď si založíte s.r.o., tak v s.r.o. budete viesť podvojné účtovníctvo a robí sa daňové priznanie k dani z príjmu právnickej osoby.

Plánujete súčasný pracovný pomer ukončiť a vo svojej s.r.o. zamestnať? Budete mať uzatvorenú Zmluva o výkone funkcie alebo mandátnu zmluvu?
Ak budete zamestnancom (napr. vo vlastnej s.r.o.), môžete mať nárok aj na daňový bonus aj na prípadné materské. Odporúčam Vám nájsť si účtovníčku, ktorá Vám všetko vysvetlí.

Prikladám linky, kde si viete pozrieť aj odvodové zaťaženie spomínaných možností.
https://www.albertova.eu/zmluva-o-vykone-funkcie/
https://www.albertova.eu/wp-content/uploads/Tab...

S prianím pekného dňa,
Lenka