Čo bude s odvodmi, keď chcem byť stále zamestnaná?

Zodpovedané
10. mar 2024

Dobrý deň,

som práve na RD, nezamestnaná. Mám možnosť sa zamestnať na dva mesiace a potom sa vrátiť na RD.

Ako sa to rieši s odvodmi, ak by som chcela ostať vedená ako zamestnaná a už by som bola na rodičovskej dovolenke?

Nechcem dať výpoveď po dvoch mesiacoch.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste nezamestnaná, netrvá Vám pracovný pomer, tak nie ste na rodičovskej dovolenke, iba poberáte rodičovský príspevok.

Ak sa zamestnáte, odvody bude platiť zamestnávateľ, počas zamestnania budete naďalej poberať rodičovský príspevok. Ak Vám zamestnanie skončí a budete ešte poberať rodičovský príspevok, odvody bude za Vás platiť štát, tak ako to bolo pred zametnaním.

Ak Vám trvá pracovný pomer, v období kedy sa vrátite z rodičovskej dovolenky do zamestnania odvody bude platiť zamestnávateľ.

S prianím pekného dňa,
Lenka