Čo ak nebudem počas PN doma a príde mi kontrola?

Zodpovedané
8. sep 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Ak kontrola zo SP prichytí, že nie som doma počas PN nebude mi vyplatená celá PN?

Dozvie sa to môj zamestnávateľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

citujem priamo zo stránky SP:
Ak Sociálna poisťovňa vyhodnotí podozrenie ako porušenie liečebného režimu, poistenec stratí nárok na výplatu nemocenského odo dňa porušenia liečebného režimu do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najdlhšie však v rozsahu 30 dní odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom.

Sociálna poisťovňa môže poistencovi uložiť pokutu aj v prípade porušenia ďalších povinností, ktoré je v zmysle zákona o sociálnom poistení povinný dodržiavať.

https://www.socpoist.sk/zivotne-situacie/chorob...

S prianím pekného dňa,
Lenka