Čo ak mi neuznajú invalidný dôchodok?

Zodpovedané
6. aug 2024

Dobrý deň,

som 6 mesiacov na PN. Obvodný lekár mi navrhol/odporučil podať žiadosť o invalidný dôchodok.

V prípade, že by mi nebol uznaný, môžem ostať na PN naďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, platená PN zaniká po 52 týždňoch jej trvania, t.j. po jednom roku.

Ak od poslednej práceneschopnosti neuplynulo ešte 26 týždňov trvania nemocenského poistenia, tak do podporného obdobia (52 týždňov) sa započítavajú aj predchádzajúce obdobia dočasnej pracovnej neschopnosti v poslednom roku pred jej vznikom.

S prianím pekného dňa,
Lenka