Chcem publikovať elektronickú knižku na Amazone. Musím platiť daň z predaja na Slovensku alebo aj v zahraničí?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

chcem publikovať krátku elektronickú knižku s obrázkami cez KDP na Amazone, ale som invalidná dôchodkyňa. Pracujem občas na dohodu pár hodín v týždni.

Neviem ako často a koľko bude tržba za tú e-knižku.

Mám sa registrovať ako živnostníčka?

Mám platiť z daň z predaja na Slovensku alebo aj v zahraničí?

Stačí v takom prípade požiadať daňový úrad o DIČ?

Ďakujem

Dobrý deň,

Amazonom sa nezaoberám a ani inými platformami. Niečo obdobné by mohol byť aj Patreon, a s týmito platformami sa zaoberá Peter Furmaník. Skúste ho osloviť. Jeho články sú veľmi zaujímavé a veľa sa dozviete.

Pridávam Vám jeho link, kde rieši práve platformy a možnosti autorov:
https://ludskourecou.sk/2021/12/podpor-svojho-a...

S prianím pekného dňa,
Lenka