Chcem predať svoj podiel na dome, ale v zmluve nie je uvedená hodnota nehnuteľnosti. Z čoho budem platiť daň?

Zodpovedané
17. sep 2024

Dobrý deň,

chcem predať svoj podiel (nadobudla som ho darovaním) na dome podielovému spoluvlastníkovi. Avšak v darovacej zmluve nie je uvedená hodnota nehnuteľnosti. Nehnuteľnosť mám menej ako 5 rokov.

Z čoho budem platiť daň?

Bude to z celej kúpnej ceny?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako predávajúci ste nevlastnili nehnuteľnosť viac ako 5 rokov, uvedený príjem z jej predaja podlieha zdaneniu.

Ak darca vlastnil nehnuteľnosť viac ako 5 rokov ako výdavok môže predávajúci uplatniť cenu zistenú znalcom na znaleckom posudku ku dňu jej darovania.

S prianím pekného dňa,
Lenka