Chcela by som predávať tovar na internetových platformách. Mám povinnosť zdaňovať zisk?

Zodpovedané
29. dec 2023

Dobrý deň,

chcela by som predávať tovar na internetových platformách ako je Facebook, Bazoš a podobne.

Ako je potrebné to účtovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

chcete predávať tovar ako SZČO? Ste konateľom, spoločníkom s.r.o.? Resp. účtovanie podľa toho či sa jedná o jednoduché účtovníctvo, či účtujete v podvojnom účtovníctve a o aký predaj sa jedná. Napr. kúpený tovar na ďalší predaj, vlastné výrobky.

S prianím pekného dňa,
Lenka