Čerpanie verzus vyplatenie dovolenky pri ukončení pracovného pomeru. Čo je výhodnejšie?

Zodpovedané
20. jan 2024

Dobrý deň,

31.3.2024 ukončujem dohodou pracovný pomer a 1.4. 2024 nastupujem na polovičný úväzok k inemu zamestnávateľovi. V súčasnosti som na rodičovskej dovolenke a rodičovský príspevok budem poberať do roku 2025.

Je v tomto prípade lepšie dovolenku čerpať, alebo si ju dať preplatiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám čerpať dovolenku, aspoň deň dva. Ostatné dni by Vám preplatili a to kvôli tomu, aby sa Vám aktivovalo nemocenské poistenie po RD. Mohlo by sa Vám zísť ak plánujete ďalšie tehotenstvo.

S prianím pekného dňa,
Lenka