Čerpanie jedného dňa dovolenky a výpoveď. Ako má firma postupovať?

Zodpovedané
31. jan 2024

Dobrý deň,

zamestnankyňa končí v marci rodičovskú dovolenku. Jej miesto bolo zrušené a nie je možné ju zamestnať na iné miesto vo firme. Preto dostane výpoveď pre nadbytočnosť s odstupným. Ona však chce od firmy, aby si mohla vybrať 1 deň dovolenky a potom výpoveď, aby mala vyššie dávky nezamestnanosti.

Je to vôbec možné, aj keď jej miesto už zaniklo?

Ako postupovať v takomto prípade?

Ďakujem

Dobrý deň,

dovolenku určuje zamestnávateľ, nemusíte jej požiadavke ako zamestnávateľ vyhovieť.
Čerpanie dovolenky by sa malo viazať na pracovné miesto, neviete ju preradiť ani na iné pracovné miesto, z ktorého by mohla prípadne dovolenku čerpať.

S prianím pekného dňa,
Lenka