Čakám dvojičky. Je možné, aby bol otec s jedným bábätkom na materskej a ja súčasne s druhým?

Zodpovedané
23. aug 2024

Dobrý deň,

som tehotná s dvojičkami.

Je možné, aby otec bol s jedným bábätkom na materskej a ja s druhým súčasne?

Aké sú naše možnosti?

Následne aj s RD.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak splníte obaja podmienky nároku na materské, tak pri dvojičkách je to možné. Otec môže poberať materské na jedno dieťa a matka na druhé.

Takisto obaja môžete byť následne aj na rodičovskej dovolenke, táto možnosť tiež nie je vylúčená.

Najmenej jeden mesiac vopred obaja oznamujete zamestnávateľovi všetko ohľadom materskej a rodičovskej dovolenky.

S prianím pekného dňa,
Lenka