Čaká ma reťazová materská?

Zodpovedané
2. sep 2023

Dobrý deň,

som zamestnaná ako policajtka, ale momentálne som na rodičovskej dovolenke s 1,5-ročným dieťatkom. Zistila som, že čakám druhé dieťa. Prechodom na rodičovskú dovolenku som stratila zaradenie na konkrétne oddelenie a momentálne som ako policajt v zálohe, teda zmluva stále trvá.

Mám nárok na reťazovú materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

mali by ste mať nárok na novú materskú, pracovný pomer trvá.
Potrebujete 270 dní nemocenského poistenia, nakoľko čerpáte rodičovskú dovolenku, mali by ste ich z tohto titulu splniť.

Riadite sa zákonom č. 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov alebo zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.

S prianím pekného dňa,
Lenka