Bývalý manžel neoprávnene dostal bonus na dieťa. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
10. máj 2023

Dobrý deň,

včera som bola na daňovom úrade a zistila som, že bývalý manžel dostal 14.4.2023 neoprávnene vyplatený daňový bonus 702 eur. Doložil len kópiu rodného listu. Mňa o tom do dnešného dňa neoboznámil, neinfornoval, ani môj súhlas nedostal. Peniaze neposlal dieťaťu na účet. Toto všetko som napísala do podnetu na daňovú kontrolu. On si tie peniaze surovo nechal.

Sme rozvedení viac ako 3 roky, tak som dokladala aj kópiu rozsudku. Určite pôjdem aj na políciu a podám trestné oznámenie za podvod, len musím mať aspoň nejakú odpoveď v rukách.

Ako mám postupovať?

Som z toho v šoku, pretože ja som na predĺženom rodičovskom zo zdravotných dôvodov synčeka. On zarába 2000 eur ako živnostník. Písala som podnet na miestny DÚ.

Bude to riešiť aj finančná správa, alebo som mala podnet napísať ešte niekde inde?

Ďakujem

Dobrý deň,

budú sa tým zaoberať.

Môžete dať podnet aj priamo na inšpektorát práce:
https://www.ip.gov.sk/staznosti-a-podnety/

S prianím pekného dňa,
Lenka