Budú sa mi pri výpočte materskej dávky počítať obidva príjmy?

Zodpovedané
17. júl 2024

Dobrý deň,

na MD nastupujem 5.10.2024.

Bude sa mi rátať 90 dní u nového zamestnávateľa ako výpočet pre materskú, ak som u neho zamestananá od 1.7.2024, ale zároveň u starého (kde spĺňam aj 270 dní nemocenského) a mám výpoveď až k 31.7. (pre vyčerpanie dovolenky)?

Alebo ten mesiac, kde mám kvázi 2 roboty, nejako nemôže ovplyvniť tých potrebných 90 dní u nového zamestnávateľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

podáte žiadosť o materské z nového zamestnania. Do úvahy sa bude počítať príjem iba z tohto druhého zamestnania (ak sa bude platiť viac ako 90 dní nemocenského poistenia, bez prípadnej PN).

Príjem z prvého zamestnania neovplyvní výpočet materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka