Budú sa dni strávené u lekára a na dovolenke počítať do odpracovaných dní?

Zodpovedané
18. aug 2023

Dobrý deň,

koncom mesiaca mi končí zmluva na TPP. Za posledné 4 roky budem mať presne na deň odrobených 730 dní, ktoré je potrebné mať na vyplatenie podpory v nezamestnanosti.

Nečerpala som PN a ani OČR. Čerpala som však dovolenku a niekedy pol dňa lekára.

Budú sa mi aj dni, kedy som bola u lekára a na dovolenke počítať do odpracovaných dní?

Bude mi vychádzať podpora v nezamestnanosti?

Dlhšie pracovať ostať nemôžem. Zamestnávateľ sa tvári, že na mňa nemá finančné prostriedky.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, budú sa počítať do potrebných 730 dní poistenia. Aj dni na PN by sa započítali, pokiaľ by boli počas trvania pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka